Utskriftsdatum: 25 May 2017

IT-avdelningen

IT-drift och utveckling sker i samverkan med Mörbylånga kommun. IT-avdelningen arbetar med dessa frågor i Ölands båda kommuner.

Vi arbetar också med frågor som rör bredbandsutbyggnaden i Borgholms kommun. Läs mer

Besöksadress: Badhusgatan 22A,  Borgholm
Postadress: Box 52, 387 21 Borgholm

IT-chef Niklas Palmquist, tel 0485-882 21
e-post niklas.palmquist@borgholm.se

IT-samordnare Stefan Källroos, tel 0485-881 63
e-post stefan.henriksson@borgholm.se

Systemtekniker Kim Johnsson, tel 0485-882 17
e-post kim.johnsson@borgholm.se

Systemtekniker Martin Movede, tel 0485-885 02
e-post martin.movede@borgholm.se

Systemtekniker Filip Rosqvist, tel 0485-880 04
e-post filip.rosqvist@borgholm.se

Systemtekniker Christoffer Turfors, tel 0485-885 01
e-post christoffer.turfors@borgholm.se

IT-tekniker Kim Svensson, Vikarie
e-post henrik.andersson@borgholm.se

IT-tekniker Eva Thore, tel 0485-881 12
e-post eva.thore@borgholm.se

IT-tekniker Edin Dzananovic, tel 0485-880 07
e-post edin.dzananovic@borgholm.se

IT-tekniker Solveig Kööhler, tel 0485-880 05
e-post solveig.koohler@borgholm.se

IT-tekniker Eric Ericson, tel 0485-882 41
e-post eric.ericson@borgholm.se

IT-tekniker Henrik Johansson, tel 0485-885 03
e-post henrik.johansson@borgholm.se

IT-tekniker Daniel Gottfredsson, tel 0485-885 04
e-post daniel.gottfredsson@borgholm.se

IT-tekniker Johan Petersson, tel 0485-882 43
e-post johan.petersson@borgholm.se